Інформація в ЗМІ

23 квітня 2022 року

Полярник з рушницею разом із побратимами патрулює нічне Рівне

25 серпня 2020 року

Рівненський «СОКІЛ» нагородили до Дня Незалежності

https://www.news.meta.ua/archive/25.08.20/cluster:71715367-Rivnenskii-SOKIL-nagorodili-do-Dnia-nezalezhnosti/

16 листопада 2019 року

 На автовокзалі у Рівному напали на чоловіка

https://radiotrek.rv.ua/news/a_avtovokzali_u_rivnomu_napaly_na_cholovika_242299.html

14 березня 2019 року

"Сокіл" серед тих, що дійсно працюють

08 жовтня 2018 року

Поки одні охороняють, інші заробляють 

18 січня 2018 року

Про громадські формування міста Рівного і не тільки...

 

06 ЛИСТОПАДА 2017 року

У Рівному знайшли жінку, яка не пам'ятає, хто вона

06 ТРАВНЯ 2017 РОКУ

Отримали подяки від патрульних

27 СІЧНЯ 2017 РОКУ

На рівненського маніяка-збоченця оголосили полювання

24 ЖОВТНЯ 2016 РОКУ

У Рівному наступної весни має з’явитись велополіція. Принаймні, 5 екіпажів, на які місто вже виділило 100 тисяч гривень. Однак, можливо, хтось уже помічав, що містом давно їздять люди у зелених маніжках із синьо-червоними проблисковими маячками, які теж слідкують за порядком. Це – члени громадського формування «Сокіл», кореспондент ERVE.UA поцікавився, як проходить ця робота і чи є взагалі переваги велопатруля.

- Коли ми за 15 хвилин можемо об'їхати кожен двір у центрі, кожну вуличку, кожну лавочку оглянути, то тут варто задуматись, що на велосипеді набагато швидша і набагато продуктивніша ця робота. Ми це вже зрозуміли. Фізично це зовсім не складно, - ділиться член ГФ «Сокіл» Антон Зенченко.

До слова, зі слів Антона, у нього та колег ніколи не виникало «конфліктів» із безпритульними собаками, які, як відомо, не дуже люблять велосипедистів. 

У «Сокола» усі велосипеди – різні: хтось використовує свій персоналний, а комусь двоколісного для цієї роботи презентували небайдужі люди. 

Керівник громадського формування Павло Тарасович ані разу не жалкував, що свого часу себе й частину підлеглих пересадив на ровери. 

- По-перше, це екологічно чисто, по-друге, це корисно для здоров'я тих, хто патрулює. І витрат менше, ніж на той таки автомобіль. За час нашої роботи які хочеш були випадки. Так, бувало, що на велосипедах ми наздоганяли. Були випадки, коли затримували на Лебединці, там дуже часто на мотоциклах і на скутерах приїжджали, доводилось їх трошки зупиняти. Біля кінопалацу «Україна» ми увесь час безжалісно боремось із тими, хто сюди безпардонно заїжджає. Тобто, велопатруль – дуже виправданий, - розповів пан Тарасович.

 
- Фізично не важко, важко морально, бо важко скласти вплив, якщо це є особи чоловічої статі. Бо вони не так реагують на жінок. Я розмовляю з людьми. В першу чергу треба розмовляти, людину треба до себе повернути, щоб вона була зацікавлена в тому, щоб звернути увагу на твої слова, - ділиться Настя.
 
У «Соколі» з нетерпінням чекають на появу у Рівному «копів» на велосипедах. У парках, скверах. Центрі Рівного і на околицях, на пляжах роботи ж бо вистачить для них усіх. 
 
Патрулювала цей час місто і дівчина, її звати Настя Маляр. Їй у роботі доводилось особливо непросто. 

Богдан ВЕРТИНСЬКИЙ

06 ЧЕРВНЯ 2016 РОКУ

 

ПРО ГФ «СОКІЛ» І ПАРКУВАЛЬНИХ МАЖОРІВ У РІВНОМУ

Вийшов прогулятися вечірнім містом. Давно вже не виходив на такі прогулянки. Все ніби нічого, але чому журналісту складно просто прогулятися? :)

Бачу хлопці у світловідбивних жилетах з якогось громадського формування припаркували свої велосипеди так, щоб не дати виїхати двом мажорним автівкам, які припаркувались біля Кінопалацу.

Зустрів Зураба Кантарію неподалік (хто не знає – загугліть). Він каже, що копів викликали хлопці, але вже 40 хвилин чекають, хоча поряд вже з десяток разів проїжджали поліцейські авто.

Кажу, мож знову проблеми зі 102. Якось Сергій Мерчук пояснював, що поліцейським ця служба не завжди передає повідомлення вчасно.

Знову підходжу до автівок, копи вже на місці.

Одним словом, довга історія – пару годин часу, ліньки писати (поліцейська з п’ять разів  протягом години цікавилася, чи це не я раптом власник Мерса :) ).

Водій позашляховика БМВ хлопчина, який дівчину в кіно зводив, отримав папір на 425 грн. штрафу. Водій Мерса так і не з’явився.

Але блог мій не про те. А про небайдужих і активних хлопців із громадського формування «Сокіл», яким не байдуже що коїться у них в місті. (Один з хлопців розповів як закрив Інну Білецьку під час штурму облради в 2014-му від порошкового вогнегасника. яким пшикнули по протестуючим).

Ну і про тих, хто чхає на людей і закони й далі заїжджає на пішохідну зону.

P.S. До речі, поліцейські не знали, що є таке формування. Я чомусь думав, що вони б мали володіти інформацією, хто їм допомагає.

Володимир Торбіч

За матеріалами сайту  "Четверта влада" :


08 вересня 2015 року

 

"СОКІЛ" ПРОЗВІТУВАВСЯ, ЯК ДОПОМАГАЄ МІЛІЦІЇ ПАТРУЛЮВАТИ РІВНЕ

члени формування навіть запровадили нічні чергування

 Рівненський міськвиконком сьогодні розпочав свою роботу на кілька хвилин пізніше, оскільки всі чекали міського голову Володимира Хомка. Засідання розпочали з хвилини мовчання, бо в одного з членів виконкому помер батько. Найпершим заслухали Павла Тарасовича, командира громадського формування з охорони порядку "Сокіл". За його словами, станом на початок осені "Сокіл" виходив на патрулювання вулиць 267 разів та допоміг у розкритті 16 злочинів. У міського бюджету вони просять грошей на фінансування, зокрема, на придбання форми.

За матеріалами газети "Рівне вечірнє".

ДЛЯ ХОМКА ВАЖЛИВО, ЩОБ «СОКІЛ» ПРАЦЮВАВ У СПАЙЦІ З МІЛІЦІЄЮ

В складі громадського формування з охорони громадського порядку «Сокіл» перебувають 48 громадян. Станом на 1.09 було здійснено всього виходів - 267, складено адміністративних протоколів – 39, взято участь у розкритті 16-ти кримінальних проваджень. Про це на засіданні Рівненського міськвиконкому розповів командир формування Павло Тарасович. Також командир формування повідомив, що формування має потребу у фінансуванні.

- Це формування заслуговує на підтримку. Вони дійсно сприяють нам, - сказав керівник міськвідділу міліції Рівного  Василь Зелінський. 

Мені головне, щоб ви працювали у співпраці з міліцією. Мені дуже важливо, щоб ви працювали у спайці, - зазначив мер Рівного Володимир Хомко.

 

Денис ГРИЩУК

За матеріалами сайту "ЧаРівне" 

 23 серпня 2015 року

ВУЛИЦІ РІВНОГО ПАТРУЛЮЮТЬ НА ВЕЛОСИПЕДАХ

На період свят вулиці Рівного правоохоронці охороняють у посиленому режимі. Так само посилено чергують медики та рятувальники. Долучилися до охорони громадського порядку й активісти. 

Зокрема, вулицями Рівного на велосипедах їздить «Служба громадського порядку». Вирізняє активістів зелений жилет

Безымянный

HTTPS://YOUTU.BE/IRNG-H4T3TY

За матеріалами газети "Рівне вечірнє" http://rivnepost.rv.ua/lenta_msgshow.php?id=62111


08 липня 2015 року

АВТОХАМАМ ПЕРЕШКОДИЛИ В’ЇЗД НА МАЙДАН

Члени громадського формування «Сокіл» вирішили перешкодити в’їзд автохамам в центральну частину Рівного, пересунувши клумбу. Відомо, що автомобільні порушники полюбляли заїжджати на майдан Незалежності та паркуватися біля кінопалацу «Україна».

Нещодавно по периметру облаштували відповідні дорожні 5.33. та 5.34 для пішохідної зони. Активісти кажуть, що часто помічають як деякі водії не реагують на знак, тому доводиться проводити бесіду, попереджати. Рідше - викликати правоохоронців. У ці вихідні якраз був такий випадок.

- Ми можемо робити попередження. Підходимо і пояснюємо про порушення. Якщо ж це не діє, то застосовуємо фактори впливу – фотографуємо, записуємо номери авто. Якщо ж це не допомагає, то викликаємо патруль. Але спочатку звертаємося толерантно, - каже член громадського формування «Сокіл».

http://charivne.info/rivne-news/Avtokhamam-pereshkodili-vzd-na-maydan-foto

 10 лютого 2015 року

Дружинники у Рівному їздять на велосипедах. Громадське формування «Сокіл» діє з минулого літа

У ньому налічується 37 людей. Причому майже всі вони – з вищою освітою. Щоб оперативно реагувати на правопорушення і охопити більшу площу міста для патрулювання, «соколи» вирішили працювати на власних велосипедах, пише Прес.центр.

 «Сокіл» з-поміж інших дружинників Рівного вирізняється ще й формою. Це, пошиті за власний кошт, салатові жилетки, схожі на ті, які вдягають працівники ДАІ. Нагадаємо, що працюють громадські формування на безоплатній основі у вільний від основної роботи час. Втім, керівник «Соколу» сподівається, що влада міста надасть їм цього року якісь кошти з бюджету. Їх хотіли б витратити на пошиття літньої форми і придбання спеціальних велосипедів для служби.

http://rtb.rv.ua/company/tele/news/2015/02/10/druzhinniki-u-rivnomu-yizdyat-na-velosipedah-groma/ 

6 лютого 2015 року

http://charivne.info/rivne-news/Hromadski-formuvannya-razom-z-militsiyu-viyshli-patrulyuvati-Rivne-Instruktuvav-Khomko-foto

6 жовтня 2014 року

ГРОМАДСЬКЕ ФОРМУВАННЯ «СОКІЛ» ПАТРУЛЮВАТИМЕ ВУЛИЦІ РІВНОГО НА ВЕЛОСИПЕДАХ

 
Близько п’ятнадцяти жителів обласного центру об’єдналися, щоб охороняти порядок у місті разом із правоохоронцями. У більшості членів громадського формування є велосипеди. Чоловіки жартують, що тепер у Рівному буде своя «Поліція Маямі».

Командир громадського формування з охорони громадського порядку «Сокіл» Павло Тарасович розповідає, що усі ці люди пройшли Майдан і були на барикадах.

– Зі своїми побратимами, друзями ми підняли питання щодо створення громадського формування, – розповідає Павло Тарасович. – Разом із міліцією ми будемо патрулювати наше місто, слідкувати за порядком і не тільки за порядком, а й допомагати людям, коли треба. Ми вже чергували коли був процес реєстрації нашого формування і приймали участь у патрулюванні, ніяких зауважень поганих не було, тільки позитив.

За словами заступника начальника рівненського МВ УМВСУ у Рівненській області Олега Левка, громадські формування на законодавчому рівні можуть допомагати державним органам в охороні громадського порядку.

– Громадське формування «Сокіл», створене 28 серпня 2014 року, – розповідає Олег Левко. – До складу загону входять особи, які раніше не були притягнуті до адміністративної чи кримінальної відповідальності. Сюди увійшли люди, які виявили бажання допомагати працівникам міліції в охороні громадського порядку на території міста Рівне. В обов’язки членів громадського формування «Сокіл» входить виявляти та допомагати працівникам міліції адміністративні правопорушення, а також правопорушення кримінального характеру по місту Рівне.

Міліціонери з членами громадського формування провели інструктаж, розповіли про функціональні обов’язки та відправились на спільне патрулювання.

 

Бажаєте долучитися або допомогти?

ГФ «СОКІЛ» на постійній основі розглядає кандидатів в члени формування.